Charles Dickens

Charles Dickens

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Antikacı Dükkanı
Toplumsal altüst oluş ve değişim dönemlerinde dramı daha bir derinleşir. Dickens manifaktürden fabrikaya geçiş, emeğin sömürülmesine dayanan sermayenin yoğunlaşması döneminin romancısı. Antikacı Dükkanında tüm toplumsal sınıfların tipik temsilcilerini işleyerek , onların maddi yaşamlarındaki değişim..
20,00TL
Büyük Umutlar
İngiliz Edebiyatı’ndaki haklı ünü, Dünya edebiyatı’nda da sağlam yere oturan Charles Dickens; kapitalizm öncesi çağın eşiğindeki Londra’da çocukluğu da işçilikle geçti. Charles Dickens’in yayınevimizden çıkan beşinci yapıt olan Büyük Umutlar; hem çağındaki emekçilerin yaşam koşullarını , hem suç ve ..
22,00TL
Davıd Copperfıeld
Sanayi Devrimi döneminin en büyük yazarlarından biri sayılan Charles Dickens (1812 – 1870 ), Londra’ da doğdu . O dönem İngiltere ‘sinin sosyal kötülüklerini ve alt katmanlarıyla yaşamını ustaca betimleyen romanlarıyla haklı bir üne kavuştu. Kimsesiz çocuklar ve çocuk emeğinin    ..
25,00TL
İki Şehrin Hikayesi
Dickens, yaşamı yazıp araştırırken ve kapitalizmin nesnel çelişkilerini göz önüne sererken, burjuva toplumuna karşı kaçınılmaz biçimde eleştirel bir tavır almış olan 19. Yüzyıl  gerçekçi yazarlarının öncülerindendir. Toplumu, çatışan insan çıkarlarının arenası sayan Dickens, meseleyi olduğu yer..
17,00TL
Olıver Twıst
Büyük İngiliz romancısı Dickens’in yapıtları arasında en çok okunanı, beğenileni ve etkileyeni Oliver Twist ‘tir… Kapitalizm öncesi İngiltere ‘nin kenar semtlerinde toplum dışına itilmiş insanların mutsuzluğu ve arada ezilen çocukların acılarını bu yapıt kadar ustalıkla betimleyebilmiş çok az yapıt..
20,00TL
Zor Zamanlar
Bir çocuğun yüreğine, düşlerine, çocuksuluklarına, korkularına sahip olamadan yaşayan çocuklar… İnsanları, rakamlarla, kurallarla, biçimlerle değerlendiren; her şeyin , yaşamların bile her santiminin parayla alınıp satılan bir mal olduğunu savunan bir yaşam felsefesinin kentsoylu savunucuları ve köm..
14,00TL