Gogol

Gogol

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Bir Delinin Güncesi
Klasikleşmiş Puşkin, gerçekçi Tolstoy, tutucu Çehov; hepsi beklenmedik odak değiştirmelerin öncüsü olan, sözün yaygınlaştığı ve gizli anlamın ortaya çıktığı bir yazınsal anlayışa sahiptirler. Ama Gogol ile bu odak değişimi sanatsal bir temel kazandı. Öyle ki geleneksel edebiyatın dolaylı anlatımını ..
7,00TL
Müfettiş
Amacımız ; tam bir sanat eseri olarak yaratılan bir komedyanın ne tür nitelikler taşıması gerektiğini araştırmaktı. Böylece biz Müfettiş ‘in fikrini belirlemek ve bunun sonucunda Hlestakov ‘u müfettiş zanneden Kaymakam ‘ın yanılgısının sadece doğal değil, zorunlu da olduğunu anlatmak istedik. Bu yan..
6,00TL
Ölü Canlar
Ölü Canlar, XIX. Yüzyılın roman anıtlarından biridir.Rus edebiyatında romantizm kurallarını bırakıp, konularını yaşamdan almaya başlayan ilk yazar Gogol’dür. Gogol,taşra kasabalarındaki halkın ironiyle yanıstırken egemen güçlerin nasırına basmayı çok iyi becerir.Ölü  Canlar, bu yüzden eleştirme..
18,00TL
Taras Bulba
Rus yazarların ‘platosu ’ olan Gogol, yapıtlarını Rus Halk kültürü sanatıyla beslemiş, Ölü Canlar gibi ölümsüz bir yapıtı dünya edebiyatına armağan etmiş bir yazar… Sıradan, önemsiz insanın ezilmişliğini o sivri dilli mizahıyla Gogol ‘ün, Taras Bulba’ da da aynı temayı işleyerek yazdığı anlatıda bul..
7,00TL