Schopenhauer

Schopenhauer

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Cinsel Aşkın Metafiziği
” Evet zeki adamlar , çok okumuşlar, fazla bilgililer, Kim bilirdi, kimin aklına gelirdi, Nasıl , ne zaman ve nerede her şeyin bir eşi olacağını? Neden aşık olduklarını ve öpüştüklerini? Evet mağrur bilgeler, söyleyin bana , neden? Hem ne oldu bana o zaman? Bulun ve söyleyin bana, nerede, nası..
5,00TL
İnsan Doğası Üzerine
Kant'ın en değer verdiği öğrencisi ve Nietzsche düşünüşünün şekillenmesinde önemli bir faktör olan Arthur Schopenhauer, çalışmalarını, "Tüm bilgiler, bizim dünyada edindiğimiz tecrübelerden kaynaklanır fakat bizim tecrübelerimiz, esas olarak sübjektiftir ve kendi zihnimiz tarafından şekillendirilmiş..
6,00TL
Ölüm ve İçsel Doğamızın Yok Edilemezliği İle Olan İlişkisi
“Doğmadan önce ölmüş olduğumuzu” hiç düşündünüz mü? “Ben doğmadan önce sonsuz bir zaman süresi akıp gitti; bütün bu zaman süresince ben neydim” sorusunu hiç sordunuz mu kendinize?.. “Ben yok oluyorum fakat dünya var olmaya devam ediyor”, “Dünya yok oluyor fakat ben var olmayı sürdürüyorum” cüm..
5,00TL
Yaşamın Bilgece Deneyimleri
19. yüzyılın önde gelen Alman metafizikçisi Arthur Schopenhauer (1788-1860) Richard Wagner’den Friedrich Nietzche ‘ye, Leo Tolstoy’dan Thomas Mann’a uzanan çok sayıda yandaşıyla etki alanını felsefenin o sımsıkı kapalı dünyasından çok önemli katkılar arasında, çağdaşlarının idealizmini reddetmesi ve..
6,00TL