Nietzsche

Nietzsche

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Ahlaki Değerlerin Soyağacı
Mantık, ciddiyet, duygular üzerinde hakimiyet, düşünce adı altında olup biten bütün bu karanlık ilişkiler yumağı, insanlığın sahip olduğu her şeyin en parlak örnekleri: Ama ne kadar da yüksek bir bedel ödendi onlar için! Bütün bu ”iyi şeyler”in temelinde ne çok kan ve korkular var! Ahlaki Değerleri..
10,00TL
Böyle Buyurdu Zerdüşt
Platon’dan beri süregelen yanlış değerler ve kuruntuların geçersizliğini ilan eden ”Çekiç felsefe”nin başlatıcısı olan Nietzsche, metafiziği yıkma eylemine girmiştir. Böyle Buyurdu Zerdüşt adlı yapıtına kadar sürekli işlediği bu eleştirisiyle ahlaka, dine karşı düzenli bir savaş açmış ; insanın kend..
16,00TL
Ecce Homo
Ecce Homo, diğer otobiyografilere benzemeyen bir otobiyografidir. Provake edici bir biçemi kasıtlı olarak benimseyen Nietzsche, Kendi felsefi duruşunu , hayatı , bitmek bilmeyen bir kendi kendindi aşma güncesi olan bir dahi kahraman yaratarak mücadeleciliğin son sınırlarına kadar zorluyor. Yazarın ..
7,00TL
Tragedya'nın Doğuşu
Kendi evreninden bize farklı bakış açıları sunan Nietzsche’nin İlk kitabı Tragedya’nın Doğuşu ya da Helenizm ve Pesimizim 1886 ‘da yayımlandı. Tiyatronun kaynağı müzikle bağdaştıran Nietzsche bu kitabında, Apollonculuğun batı düşüncesine nasıl egemen olduğunu ve Dionysosculuğun olası bir yenide..
7,00TL