Shakespeare

Shakespeare

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Julıus Caesar
Julıus Caesar; Shakespeare’in, konusunu eski Yunan ve Roma tarihinden aldığı en ünlü oyunu; Caesar ise suikasta kurban gidişinin ardından da Roma ilahlarından biri olarak ilan edilmiş bir komutan , devlet adamı ve lider… Akıllarda ” Sen de mi Brutus? ” sözleriyle yer eden oyunda ; Caesar’ın suikast..
6,00TL
Kral Lear
Bütün meseleyi ” olmak yada olmamak” sözleriyle özetleyen en büyük oyun yazarı William Shakespeare ‘ in hayatı hakkında pek az şey biliniyor.Kişilerin kusur ve zayıflarının ne tür facialarla sonuçlandığını anlatan Kral Lear isimli trajedisi de ‘başka türlü’ olamayan kimseleri bekleyen acıklı sonun ş..
7,00TL
Romeo İle Julıet
Romeo ile Juliet ‘de Shakespeare ;  birbirine düşman iki ailenin bireyleri arasındaki acıklı, büyük ve evrensel aşkı anlatıyor.Kerem ile Aslı; Ferhat ile Şirin ; Leyla ile Mecnun ‘u da hatırlatacak bir aşktır bu…  ”Hani nerede dü şmanlar? Capulet ve Montague, Nasıl cezalandırıldı kinini..
7,00TL
Soneler
Shakespeare oyun yazarı şair. Hümanist bir bilge. Tatlı öğütler veren soneler dökülüyor çağlayan kaleminden. Aşkın elinde cüceleşmekten korkmayan bir dev o. Kırılgan sevgilisi onu yola pelerinsiz çıkardığı için. Aklı rengarenk bir çiçek bahçesi. Doğacıl, hep aşık; mutlu, kederli, ölümsüz, insan…&nbs..
10,00TL