Diğer Yayınlar

Diğer Yayınlar

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Çılgın Kalabalıktan Uzak
İngiliz edebiyatının Zolası sayılan Thomas Hardy  (1840-1928), edebiyattaki asıl ününe Çılgın Kalabalıktan Uzak adlı eseriyle kavuşmuştur.İnsan ve doğa eksenli yazınsal anlayışında köy yaşantısı, ruh çözümlemeleri, kişilik çatışmaları gibi temalar önemli yer tutar. Eserlerinde  ‘insan’ ke..
16,00TL
Çirkin Ördek Yavrusu
Tüm dünyada masalın babası diye haklı bir ün yapan Andersen’in sınırsız bir yaşam sevgisiyle temellenen masallarından derlenmiş bir demet sunuyoruz ÇİRKİN ÖRDEK YAVRUSU’nda. Dünya çocuk klasiklerinin en büyük başyapıtları arasında yer alan bu masallarda Andersen, dünyaya ve olaylara çocuksu bir içte..
3,00TL
Değirmenimden Mektuplar
Sırtını Alpler’e vermiş bir değirmenden yazılan anı ve mektuplar içeren Değirmenimden Mektuplar, Alphonse Daudet ‘in en çok bilinen ve okunan yapıtı olmuş; Bugün bile canlı bir ilgiyle okunabilecek bir edebi değere kavuşmuştur.(Arka Kapak) Türkçe (Orijinal Dili: İngilizce) 96 s. -- 2. Hamur-- Ci..
5,00TL
Düş ve Gerçek
Yaşamdaki gerçek acı veriyor, ama düşünsel bu acıyı aşma gücü. Behrengi Öğretmen bu masalıyla insanların  yaşadığı gerçeğin ötesinde hak ettiği insanca bir yaşam gerçeği olduğunu bilince sindiriyor. Gerçek olan güzel değil, güzelse gerçek değil ama düşler gerçeğe ulaşmanın basamağı. Masalın öne..
4,00TL
Mustafa Mıstık
Mustafa Mıstık’ ta birçok oyun, masal, doğa  ve dil tekerlemesi bulacaksınız. Çocuğun anadil bilincinin gelişmesinde, okumayı ve belleği  yetkinleştirilmesinde önemli bir işlevi olduğuna inandığımız bu tekerlemeler, hiç kuşku yok ki çocuğun arkadaşlarıyla ve doğayla ilişkisinin şiirsel yan..
4,00TL
Şermin
ŞERMİN, çocukları eğlendirirken eğitmek, eğitirken eğlendirmek amacını güden sevimli bir kitap. İçinde birbirinden güzel şiirler var. Büyük şairimiz Tevfik Fikret’in 1914’de yazdığı bu şiirler bugün bile değerlerinden hiçbir şey yitirmemiş. Üstelik şaşılacak derecede arı bir dille yazılmış. Şiirleri..
4,00TL
Yorumsuz
* Atatürk Kronolojisi * Mustafa Kemal'in Osmanlı Subayı Olarak Katıldığı Savaslar * Milli Mücadele Yılları Ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kurulması * Milli Mücadele Döneminde Yapılmış Olan Kongreler * Kurtuluş Savşları * Milli Mücadele Döneminde Faaliyet Gösterilmiş Olan Cem..
25,00TL